Start - Perspektywy Women in Tech Summit 2019

Największa konferencja dla kobiet
w technologiach
i nauce w Europie!

2-3 GRUDNIA online globally,
offline WARSZAWA

The Perspektywy Women in Tech Summit is the biggest meeting of women in technology, female inventors, innovators, IT students, start-up founders and High profile representatives of high-tech industry, community leaders and policy makers in Eastern-Central Europe and Central Asia. Last year’s edition brought together over 6 300 participants from 52 countries.

Perspektywy Women in Tech Summit is an event created by Perspektywy Education Foundation, NGO, non-profit which since 12 years is organizing projects dedicated to support women and girls in STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics).

The Perspektywy Women in Tech Summit is a mission-driven event, with free tickets for all students from all of the world and 500 special grants (tickets + transport + accommodation) for talented students from Ukraine, Belarus, Uzbekistan, Tajikistan, Kazachstan, Kirgistan, Armenia and Georgia.

0 participants
0 side events
0 workshops
0 speakers from 20 countries
0 countries
0 mentoring sessions
Special Guests 2018

SPECIAL GUEST

INSPIRATION SPEAKER

Sabrina Gonzalez Pasterski

New Einstein, Harvard University

Genialna, młoda fizyczka, uznana jest za współczesny "piękny umysł" i "nowego Einsteina". Jej badania cytował Stephen Hawking. Jej wizja przyszłości wraz z innymi wizjami geniuszy światowych została wysłana przez SpaceX niedawno w Kosmos.

Po pierwszy świat usłyszał o Sabrinie Pasterski, gdy w garażu rodziców zbudowała dla swego taty jednosilnikowy samolot. A miała wtedy tylko... 14 lat. Ze swoim projektem, który osobiście przetestowała, zgłosiła się w styczniu 2008 roku do sekretariatu najbardziej prestiżowej uczelni na świecie - Massachusetts Institute of Technology. Młoda konstruktorka została przyjęta na studia z fizyki. I skończyła je z najwyższą w historii średnią. Teraz 26-latka obroniła właśnie doktorat z fizyki teoretycznej na Harvardzie.

W codziennej pracy naukowej Pasterski zajmuje się najbardziej skomplikowanymi zagadnieniami z tego obszaru, jak czarne dziury, grawitacja kwantowa, czasoprzestrzeń. Jej ambicja jest przedefiniowanie naszej wizji rzeczywistości.

Ta wyjątkowa naukowczyni będzie Keynote Speakerem i otworzy tegoroczny Summit! Dodatkowo Sabina Pasterski będzie uczestniczyć w specjalnym lunchu dla studentów, studentek i młodych naukowczyń z obszaru fizyki, matematyki i informatyki!

Partnerem wizyty Sabriny Gonzalez Pasterski jest BCG.

Bianka Siwińska

Join the Dance!

Wierzymy w kobiety i ich moc zmieniania świata. Wierzymy w wartość nauki i technologii jako narzędzi poznania, rozumienia i tworzenia olśniewających rozwiązań najbardziej palących, współczesnych problemów. Kobiety po raz pierwszy w historii mogą naprawdę wszystko! Dzięki ich rozumowi wrażliwości i empatii ten świat ma szansę na nową historię.

Jako Fundacja Perspektywy od lat wspieramy dziewczyny w technologii, nauce i innowacji. Od zawsze mieliśmy też wielkie marzenie. Marzenie o miejscu, gdzie spotykają się wspaniałe kobiety w technologiach z całego świata i dzielą doświadczeniami i inspiracją. O miejscu, gdzie mówi się o przyszłości i szlifuje wiedzę i umiejętności – tu i teraz. Nawiązuje cenne kontakty i celebruje sukcesy. Chcieliśmy, aby Polska stała się sercem mądrej rozmowy o kobietach i ich niebywałym potencjale w obszarze STEM. Żeby to u nas można było spotkać talenty z całego regionu Europy i Azji Centralnej. I zachwycić ich pięknymi umysłami.

To marzenie spełniło się po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to na pierwszą edycję Perspektywy Women in Tech Summit niespodziewanie przyjechało ponad 2,5 tysiąca programistek, technolożek, naukowczyń i innowatorek z 37 krajów świata. Niemożliwe stało się faktem. Rzeczywistość wyprzedziła marzenie.

Teraz zapraszamy Was na drugą, wspólna podróż.
Nasze hasło na ten rok to „Dancing with the future!”

Zatańczmy więc razem!

Bianka Siwińska

Bianka Siwińśka
Perspektywy Education Foundation CEO, Summit Director

Keynote Speakers 2019

Margot Gerritsen

Professor, Co-director and co-founder of Women in Data Science

Isaura Gaeta

Vice President, Security Research General Manager, Intel Product Assurance & Security

José M. F. Moura

President and CEO

Veena Lakkundi

Vice President & General Manager, Industrial Adhesives & Tapes Division (IATD); Safety and Industrial Business Group

pre-events
12 LISTOPADA 2019

On the night before the Summit, join us for "Tech Warsaw Welcome" events hosted by hight tech companies!

Kliknij na logo i zarejestruj się!

Organizator


Projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "DIALOG" w latach 2019-2020

Partnerskie instytucje

Partnerzy akademiccy

Patronat medialny

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
ul. Nowogrodzka 31
00-511 Warszawa PL
Tel. +48 22 629 53 26
Fax +48 22 629 16 17
contact@womenintechsummit.pl

bilety i rejestracja
registration@womenintechsummit.pl